Як знайти баланс між роботою та особистим життям

Баланс між роботою та особистим життям — вигадка та міф. Краще витратите час на щось корисніше. Бажаєте доказів? Будь ласка!

Мій час

Варто влаштувати своєму світові «нових машин, останнього iPad та постійних вечерь у ресторані» невелику перевірку реальністю. Ви працюєте тільки для того, щоб забезпечити своє життя? Для більшості людей робота – це і є життя.

Баланс між роботою та особистим життям

Якщо зараз у вас є сили щодня прокидатися і йти на роботу, при цьому ще маючи пару вільних годин, щоб перекусити і подивитися телевізор, вам дуже пощастило. Люди, які жили до нас, взагалі були щасливі просто пережити зиму, не замерзнути і не померти від грипу.

Я заслуговую на це

Я нещодавно бачила рекламу компанії, яка перетворить нудний підвал на шикарний і вражаючий домашній театр. Реклама говорила: «Адже ви цього варті!»

Я? Чому? Тому що сьогодні прокинулася і пішла на роботу? З якого часу ми стали нацією, яка вірить у те, що кожна година роботи повинна винагороджуватися годиною відпочинку та розваг?

Це сучасне уявлення, що ми «гідні» мати домашні кінотеатри, позашляховики та електронні гаджети – не заглиблюючись у подробиці, чи можемо ми їх собі дозволити, чи ні – здається нереалістичним і, відверто кажучи, несерйозним.

Менталітет «хто добре працює, той і відпочивати добре вміє» підходить хіба що для світових мільярдерів, для решти винагорода за роботу, навіть якщо це наш власний бізнес, — це вже те, що ми не вмираємо з голоду і не живемо в хаті біля дороги .

Залиште ці ваші «гідні» штучки для тих нещасних, які намагаються запобігти ядерній катастрофі в Японії. А ми вже якось обійдемося.

В інших країнах живеться краще

А ви маєте на увазі тих людей, яких ви бачили на канікулах у центральній Америці, і які в спокійному повільному ритмі насолоджуються життям? Ні, друзі, це не баланс, це — безробіття.

А крім того, що європейці працюють менше та відпочивають довше, вони ще віддають значно більше податків. Хтось же має платити за весь цей сімейний час та відпочинок.

Золоті роки

Ви важко працюєте, щоб потім піти на пенсію? Варто обміркувати цю ідею. Згідно з новими дослідженнями, «золоті роки» фактично є довгим потоком сірих нудних днів. Більшість людей старшого віку нещасні на пенсії. Їм нікуди піти і нема чим зайнятися. Вони не почуваються цінними та потрібними.

Недавнє опитування показало, що військовослужбовці почуваються набагато щасливішими, ніж працівники інших професій. Мені здається, це тому, що вони мають на меті. Вони знають свою роботу та знають, чому вони її роблять. І робота, крім можливості приносити їжу в будинок, дає їм почуття власної значущості.

Сімейний час

Багато хто вважає, що баланс між роботою та життям полягає в тому, щоб проводити більше часу із сім’єю. Чудово! Коли закінчиться ваш черговий робочий день, вимкніть комп’ютер, відкладіть гаджет і піклуватися про ваших дітей.

Якщо ви проводитимете свій вільний час, дійсно приділяючи увагу сім’ї, а не переглядати сторінки Фейсбуку, життя перестане здаватися суцільними трудовими буднями.

А ось радикальна пропозиція 19 століття: займіть ваших дітей роботою. У цьому й є причина, що діти фермерів стають фермерами, а діти м’ясників — м’ясниками. Вони навчаються у своїх батьків, працюючи разом із ними. Ви можете зробити те саме.

Замість того, щоб відправляти дітей навчатися грі на фортепіано, займатися гімнастикою, хіп-хопом або іншими речами, які їм навряд чи знадобляться у житті, чому б не навчити їх тому, чим ви займаєтеся?

Ефект Опри

Свого часу Опра Уїнфрі, відома американська телеведуча, зробила кілька дражливих заяв, але її ідея про те, що всі повинні слідувати за своєю «мрією» здається найкумеднішою з них.

Тішить те, що не всі послухалися її поради і ще залишилися люди, які працюють на заводах, збирають сміття і виконують іншу «негламурну», але необхідну роботу.

Настав час усвідомити, що не кожен може стати розробником комп’ютерних ігор або спортивним маркетинговим агентом. Хтось все одно займатиметься невдячною роботою, відкриватиме бізнес, який нікому не потрібен і працюватиме на службі, яка навряд чи колись потрапить до списку «бажаних» професій.

Замість того, щоб слідувати за «мрією», перетворите вашу справу на роботу своєї «мрії». Не важливо, чим ви робите, головне, що ви робите це успішно.

Зробіть щасливішими за ваших клієнтів і службовців. Нагороди буде більш ніж достатньо, щоб компенсувати вам смерть мрії. І, раптом, якось, ви виявите цей містичний баланс між роботою та життям?

Як придумати назву для фірми

Чого краще не казати начальнику

Сімейний бізнес: основні правила та підводні камені